Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kírtanananda dás

Stran: [1] 2 3 ... 10
1

Haribol přátelé, včeličky v této pohnuté době trpí hlavně neuvědomělými zásahy člověka do přírodních pochodů, kdy člověk do přírody sype chemii jak máma moučkový cukr Honzovi na buchty.

Naštěstí ještě i v dnešní době existují lidičky, kteří se snaží včeličkám usnadnit jejich bytí zde na Planetě Země a proto zde nabídneme jednu z cest jak lze jednoduše pomoci proti parazitické houbě nosema ceranae.

Udělat pro včeličky bylinkový čaj dle receptu a tímto čajem lze pokrmovat celou sezonu.

Recept: spaříme bylinky měsíček lékařský-nať i s květy, máta peprná nať, pelyněk pravý nať a to vše stejným dílem. Necháme 15 minut vyluhovat scedíme a roztok smícháme s medem nebo hnědým cukrem. S takto získaným roztokem můžeme pokrmovat od jara do července, dle potřeb.

Mějte se všici krásně včeličkově Kírtanananda dás a Vilémovčata.


2
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« kdy: Prosinec 31, 2016, 02:06:42 »

Haribol Honzíku, jsou dlouhé zimní večery, které ponoukají k zamyšlení nejen o včelaření, jak jsi na tom s možnou včelařskou praxí?

Vše nej do nového roku 2017, přejí Tobě a všem ostatnim Vilémovčata, Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj  ;)

3
Cesta, smysl a cíl / Re:Duchovní život není teorie.
« kdy: Srpen 20, 2015, 20:43:51 »
Haribol Honzíku, my se jen snažíme uvádět teorii do praxe, no a to víš cesta není lehká...Kírtanananda dás

4
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« kdy: Srpen 20, 2015, 20:40:36 »
Haribol Honzíku, vítej na Kršnově fóru a buď šťastný. Co se týče přírodního včelaření, tak to umí nejlépe učit Matka Příroda tudíž včeličky sami, já pouze dávám dušičkám návod jak se od nich učit a je úplně jedno jaké včele dutinu nabídneš, dříve v dutinách žily oba druhy, takže tam nehledej pudla naučíš se to pouze praxí. Kolik jsi obsluhoval včelstev když jsi včelařil a v jakých úlech? 

Pokud budeš mít zájem, tak až budeš v Česku není problém nás navštívit, praktikujeme to že jsme věčné duše na daleké cestě, tolik asi o naší farmě.

5
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« kdy: Červenec 08, 2015, 13:23:48 »
Haribol Nikdo, mi neděláme med, ale naše včeličky ho dělají, takže napiš kolik ho chceš a Jamuna Ti ho zítra doručí, měj se krásně včeličkově Kírtanananda dás.

6
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Březen 09, 2014, 01:05:22 »
„Pravým znakem inteligence nejsou vědomosti, ale představivost.“

                                      Albert Einstein

7
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Leden 15, 2014, 22:14:08 »
Kdo chtěl by nést to břímě, úpět a plahočit se životem, nemít strach z toho, co je za smrtí, z neznámé krajiny, z níž poutníci se nevracejí. To nám láme vůli – snášíme radši hrůzy, které známe, než abychom šli vstříc těm neznámým. Tak svědomí z nás dělá zbabělce a zdravá barva rozhodného činu se roznemůže zbledlou meditací, záměry velké významem a vahou se odvracejí z vytyčeného směru a neuzrají v čin.


( Hamlet)

8
Střetávání cest / Re:Márnosť nad márnosť
« kdy: Prosinec 11, 2013, 11:24:07 »
Ano i ve Védách se doporučuje žít podle místa, času a okolností, všem služebníkům Pána sláva.

9
Cesta, smysl a cíl / Re:Pravda je pravda.
« kdy: Listopad 17, 2013, 11:08:28 »

Kdysi jsem se inspiroval jedním z citátů Martina Luthera Kinga, který zní:

"Každý člověk může být úžasný, protože každý může něčím sloužit. Ke službě člověk nepotřebuje univerzitní titul, nemusí ani zvládat shodu podmětu s přísudkem. Jediné co potřebuje, je laskavé srdce."

Obzvláště ke službě Bohu, je potřeba mít laskavé srdce, neboť v této službě Krišnovi je od nás požadováno, abychom byli prospěšní svému okolí. Docela jednoduchou cestou zpíváním Svatých Jmen Pána HARE KRSNA HARE KRSNA KRSNA KRSNA HARE HARE HARE RAMA HARE RAMA RAMA RAMA HARE HARE a oddanou službou Jemu, lze dosáhnouti výše požadovaného laskavého srdce a kdo nevěří nechť sám vyzkouší a ochutná Sladkost Svatých Jmen Pána Krišny, přeji příjemný prožitek Kírtanananda dás. :)

10
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Srpen 29, 2013, 21:49:46 »
Každý člověk může být úžasný, protože každý může něčím sloužit. Ke službě člověk nepotřebuje univerzitní titul, nemusí ani zvládat shodu podmětu s přísudkem. Jediné co potřebuje, je laskavé srdce.

Autor: Martin Luther King

11
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« kdy: Červen 26, 2013, 10:54:52 »
Hare Krišna Nikdo, pokud Ti někdo nabízí tekutý med, který nezkrystalizuje, tak věz že tento produkt přeběhl teplotu 80 stupňů a ještě do něj jsou přidány různé "přísady ble ble", od barviv počínaje a nevím čím končí.

Osobně Ti mohu sdělit, že přirozená pastovitá tekutost medu je zachována pouze u pastovaného medu, kde jsou zachovány všechny léčivé látky téměř beze změn. Když med nepastuješ a necháš ho přirozeně zkrystalizovat ve sklenici, tak ho potom doluješ ven "majzlíkem", ale je to také způsob, jak ho uchovat nezměněný akorát když ho  chceš namazat na chleba, musí být ten chléb "trošku" starší.

Takže z výše popsaných důvodů je náš med pastovaný, měj se krásně služebně Kírtanananda dás.

12
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« kdy: Červen 25, 2013, 12:37:03 »
Trocha inspirace z přírody:

"Minulou noc když jsem spal,
 
zdál se mi podivný sen,
 
že mám v srdci včelí roj,
 
a zlaté včely vytvářely,
 
bílé plástve a sladký med,
 
z mých starých chyb."


Antonio Machado.
13
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Květen 20, 2013, 20:26:18 »
"Z času na čas navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít.
Potom jdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít.
Následně léky vyliji do kanálu - protože i já chci žít."

                                                           Mark Twain

14
Život ve zdraví / Re:Jeden z pohledů na nemoci.
« kdy: Květen 15, 2013, 21:50:04 »

Něco informací, jak lze jednoduše předcházet nemocem.
http://uloz.to/xvXoLpG/zazracna-detoxikace-pdf

15
Hare Krišna Nikdo, děkuji za Tvůj vtípek, ale za ten rok se zde na fóru myslím sešlo dost kvalitních informací  nejen pro začátečníky a to proč sem na fórum zatím nejsou uživateli posílány osobní zkušenosti má určitě mnoho osobních důvodů. Vždyť i v jednom doporučení se říká, že máme být trpělivější než stromy a pokornější než stéblo trávy u cesty...

Možná by stálo za zvážení zaujmout uživatele nějakou zábavnou soutěží, například 108 schůdků ke Krišnovi, ale to by jsi musel vzít do otěží Ty, protože tady na farmě jsme vytíženi hospodářskou činností, ale občas bychom Ti mohli nějaké otázky vypracovati, zkus popřemýšlet a dej vědět... ;)

Stran: [1] 2 3 ... 10