Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Heduschka Ácha

Stran: [1] 2
1
Hari bol!

Blíží se čas setí brambor, tak dávám zajímavý nápad, jak vypěstovat na co nejmenší ploše co nejvíc brambor. Mně se tento nápad líbí už jen z toho důvodu, že bramborové natě jsou bedněním chráněny proti přízemním mrazíkům, lze je i přikrýt, takže začít se dá s pěstováním velmi brzo i v krajích, kde zima zůstává dlouho a léto je krátké.

Druhý důvod proč se mi líbí právě toto je, že se může prosýpat zemina i bioodpadem ze zahrádky, travním mulčem a vlastně probíhající kompostování vyvíjí teplo a dává živiny. Takže na konci podzimu tam bude i kompost.

Třetí plus je v tom, že brambory nemusíte hledat, jsou na jednom místě.

Trochu negativně se dívám na konstrukci, o které mám obavy, že se tlakem a vláhou rozvalí... Prkna bych dávala ne před, ale za kůly, kdybych to nechtěla jen na jedno léto...

Jsem trochu skeptik v tom, že je nať schopná vytvořit hlízy po celé své délce pod zeminou, každopádně pokud ano, bude třeba na ten růst víc času  a tak udělám pokus.

Ráda bych místo bramborového pole udělala levandulové, takže dám vědět, jak to dopadlo  ;) samozřejmě budu ráda za rady, pokud někdo již zkoušel.

http://www.kreativita.info/ako-vypestovat-az-45-kg-zemiakov-na-1-m%C2%B2/

2
Kršnova kuchyně / Re:Něco o bílém pečivu.
« kdy: Březen 19, 2014, 01:02:13 »
Ještě aby bylo nezdravé, co se peče už pěkných pár tisíc let :D a mimochodem Kírtanananda dás jak Vám funguje ta pec na zahradě, už peče pecny chleba jeden za druhým a zavážíte celý Tachov?

Tak k těm pár tisícům let ... Ovšem, o dnešní podobě chleba si mohli nechat jen zdát. Našla jsem inspirativní video kde je vidět, jak to asi s tím chlebem mohlo vypadat a mám chuť to zkusit. A tady je pár tipů, rad a recept na podpopelný chleba v přírodě.

   

3
Život ve zdraví / Autopatie
« kdy: Březen 16, 2014, 01:59:38 »
Zdravím,

Našla jsem článek o autopatii, jelikož mi to přijde jako na první pohled dobrá metoda léčení, ale nemám žádnou zkušenost ani další informace. Jak se na to díváte vy? Případně víte o někom kdo tuto léčbu  praktikuje? Bohužel o zdroji informací více memám.

CO JE AUTOPATIE?
Autopatie je zvláštní forma homeopatie.
Léčba homeopatií spočívá v tom, že se léčí celek, tedy celý soubor problémů určitého člověka, nejen jedna jeho potíž. V klasické homeopatii je nemoc chápána jako porucha centrálního řídícího spirituálního systému v člověku. Jakmile organizace z centra oslabí, tělo a mysl začnou zlobit. Takže nemoc je porucha řídícího centra, je to změna z původní dobré organizace, zdraví, ve špatnou nedokonalou organizaci, v dezorganizaci, v nemoc. Není třeba opravovat následek – nemoc, stačí opravit příčinu ve spirituálním řídícím centru, vrátit mu jeho původní zdravé vibrace, původní frekvenční vzor, a ono si samo zjedná pořádek, znovu nastolí organizaci – návrat zdraví. A získá sílu k obraně před vnějším stresem.
Vesmír je vytvářen vibracemi. A také naše mysl a tělo. Rovněž spirituální řídící systém v člověku je utvořen z určitých vibrací a melodií, které mají velmi vysoké frekvence. Právě ony spirituální vysoké frekvence vytvářejí podřízené druhotné nižší frekvence našeho spirituálního organizačního systému, začnou se měnit a rozpadat i jeho podřízené frekvence či melodie, ztrácejí původní zdravou harmonickou strukturu – onemocníme.
Oprava vnitřního centrálního problému proběhne tak, že naředíme nějakou podobně frekvenčně naladěnou hmotnou substanci (rostlinu, minerál apod.) do jemnohmotné úrovně, odpovídající jemné úrovni řídícího centra, dynamis. To se pak díky rezonanci s vysoko ředěnou substancí rozezní ve své původní zdravé frekvenci či melodii a začne nastolovat v těle a mysli původní struktury, původní zdraví, jaké bylo třeba před mnoha lety. Toto hledání substance je někdy složité a velmi náročné. Čím je substance pacientovi podobnější, tím je rezonance výraznější, léčba efektivnější, účinek léku hlubší a dlouhodobější. V homeopatii hledáme substanci naladěnou co nejpodobněji jako pacient. V autopatii však nepoužíváme substance odebrané z okolní přírody , z rostlin nebo těl zvířat či lidí. Místo toho užíváme substanci z vlastního těla - slinu. Substanci naladěnou stejně jako pacient. Samozřejmě ne v tom stavu, v jakém je v ústech. Je naředěna vodou na jemnohmotnou úroveň obdobným způsobem, jaký používáme v homeopatii a pak jednorázově užita. Nekonečně zředěná slina nese celou informaci o organismu, jeho vibrační otisk a zaručí plnou rezonanci jemnohmotného frekvenčního či oscilačního organizačního principu, jaký má v sobě každý člověk.
Autopatíí jsou úspěšně léčeny alergie, vyrážky, ekzémy, migrény, astma, chronická onemocnění apod.
Autopatie je nová metoda, byť s prastarými kořeny, a proto se stále vyvíjí.

Jiří Čehovský – autor AUTOPATIE

4
Střetávání cest / Re:Střetávání cest s humorem :D
« kdy: Březen 10, 2014, 15:46:06 »
Cesty k Bohu vedou různými pěšinami a tak snad někdy je lépe být obyčejným člověkem s nějakou tou chybičkou než kazatelem  ;D  ))) Krátký film o tom že mýlit se není jen výsada lidí...
Slabší povahy nechť závěr vynechají  ;)

http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/jak-dostat-ptacka-do-nebe

5
Střetávání cest / Re:Střetávání cest s humorem :D
« kdy: Březen 09, 2014, 03:49:37 »
Zápis z kroniky:
Dnes je den D ...je popeleční středa Léta Páně 2014 ... Pan prezident obdržel popelec a papež řekl sprosté slovo  :D  Takže půst začíná báječně  ;D )))

6
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Březen 09, 2014, 03:31:41 »
Bůh není člvěk, proto v něm nehledej lidskou logiku. Nesnaž se ho pochopit, prostě Ho miluj...  ;)

7
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Březen 09, 2014, 03:21:19 »
„Nejmocnější je ten člověk, který ovládl sám sebe.“
Seneca

8
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« kdy: Březen 09, 2014, 02:53:44 »
"KDYBY KAŽDÝ PROŠEL KUS CESTY TOHO DRUHÉHO, POCHOPIL BY JEHO VNITŘNÍ POCITY, NAUČIL BY SE SOUCÍTĚNÍ... PŘESTAL BY POSUZOVAT NEBO ODSUZOVAT, ALE PŘIJAL BY PRAVOU PODSTATU JEHO SKUTEČNÉ VNITŘNÍ BYTOSTI, VSTOUPIL BY DO JEHO SRDCE..."

9
Kršnova kuchyně / Re:Veganství
« kdy: Březen 05, 2014, 00:41:45 »
Reaguji na prosbu a sdílím touto cestou pozvánku na tradiční akci. Ačkoli sama nepojedu možná by někdo chtěl dát dohromady skupinku a vyrazit na výlet  :) .

Vegan Fest 2014    

   Letošní VF bude probíhat v termínu 14.3. až 6.4. Opět se můžete těšit na spoustu zajímavých hostů, přednášek, koncertů a filmových projekcí. Nebudou ale chybět ani kurzy vaření či ukázky veganských sportovců.

Festival slavnostně zahájíme Veganskou společenskou večeří v pátek 14. března v 18 hodin na Skleněné Louce.

Následující oba víkendové dny se přesuneme do kavárny Trojka, abychom společně absolvovali dvě odpoledne nabitá programem.

Více o programu se dozvíte webových stránkách http://www.veganfest.cz/program-veganfest-2014

Pokud máte jakýkoli dotaz co se týče termínů, obsahu, aktivní pomoci nebo jiných věcí, pošlete prosím FB zprávu stránce VeganFest. Děkujeme.

váš
Kolektiv pro Zvířata

10
Zajímavý tip a vlastně nic nového pod sluncem. Všichni znají jak tepelně fungoval kdysi dávno sklep zvaný loch a jak byl optimálně zásoben přirozenou vlhkostí.

Více i k farmaření na  http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/tipy-na-setrenie-energie/postavte-si-podzemny-sklenik-za-menej-ako-200-eur-na-celorocne-zahradnictvo.html

11
Kršnova kuchyně / Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« kdy: Únor 12, 2014, 08:55:52 »
Roberte,
Kdo zlé říká, liší se od toho kdo zlé koná jen nedostatkem odvahy.Oko mé se zde zastavilo na hodně dlouho
a ani tvé chápání nezdá se by dosahovalo výšin zralosti.
Při troše empatie bys pochopil, že Nikdo tím chtěl jen říci, že On jen lísteček a vodu žádá, v tom žádný fanatismus nespatřuji. Ačkoli jsem četla Gítu jen dvakrát, je to tam vše.
Bůh vás všechny nes ve své dlani

12
Život ve zdraví / Re:Jeden z pohledů na nemoci.
« kdy: Únor 09, 2014, 03:50:46 »


13
Indický koutek / Re:Hinduista od zrození do zrození
« kdy: Únor 09, 2014, 03:42:33 »
Pokud se nemýlím, a jde o knihu Phdr. Hany Preinhaelterové, tak je to velmi čtivé. Autorka zde odlehčenou zábavnou formou popisuje rozporuplný život Indie, odkrývá tajemství hinduistických pravidel. Dávám ukázku... a doufám  :D

"Zatímco my se rodíme jako nikam nepatřící nekřtěňátka, hinduista má o svou náboženskou příslušnost vystaráno už tím, že byl počat z hinduistického otce a porozen hinduistickou matkou. Má se podobně jako žid, který je židem už tím, že se narodil.

V případě hinduisty je ovšem zrozením dáno na náš vkus snad až příliš mnoho a příliš definitivně. Kastu, do které se narodíte, už vám do smrti nikdo neodpáře. Máte-li rodiče bráhmany, jste na tom dobře. Můžete se stát knězem, což je původní bráhmanská úloha, ale jsou vám otevřena i všecka povolání od pera. Už vaše bráhmanské příjmení vám pomůže sehnat místo na společenské špičce. Narodíte-li se však hrnčíři, pradlákovi, holičovi, či – nedej Hari! – odklízeči odpadků nebo spalovači mrtvých, pak raději skloňte hlavu, převezměte živnost svého otce a doufejte v příští zrození."

14
Cesta, smysl a cíl / Přichod Šrí Kršny
« kdy: Říjen 16, 2013, 14:15:01 »
Přichod Šrí Kršny v krásném krátkém videu. Hudba  "Eternal Love"

15
Život ve zdraví / Re:Jeden z pohledů na nemoci.
« kdy: Říjen 06, 2013, 11:26:14 »
Ve zdravém těle zdravý duch

Je známo že nemoc je jen volání těla po životní změně, někdy je to ovšem i věcí karmy. Nejdůležitějším při udržení zdraví spatřuji uchování vnitřního klidu, souznění s Bohem a lásce ke Všemu stvořenému. Předcházet nemocem se dá i takto  ;) aneb jak jedna moucha vám dokáže změnit svět, vlastně jak si jej dokážete změnit sám v rajskou zahradu  :D Dávám to sem, protože u mne to funguje, tak proč se nepodělit ... vztah k mouchám jsem kdysi mívala stejný a možná i většina z nás...


Stran: [1] 2