Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« Poslední příspěvek od Janztrocnova kdy Srpen 02, 2015, 17:06:51 »
Chtel jsem se neco dozvedet o prirozenejsim zpusobu vcelareni, ale podle toho co vyrabite, asi ja bych vam mohl pomoc. Kdysi jsem vcelaril a kdyz se vratim do cech, kdyz bude prilezitost tak zacnu znova.
Typoval bych vas na presne prijeti japonskeho zpusobu vcelareni z you tube coz je nesmysl, protoze se jedna o Apis cerana japonica, zatimco my mame A. mel.,tedy vetsi vcelu, ktera se chova jinak. Ty vase truhliky jsou 22-22-15 ? Jediny co nevim je, jestli musi byt vcely dilo rozebiratelny. Vy se vsak evidentne chovate, jako kdyby nemuselo.
 Jak je to s clenstvim na farme, berete jen Hari Krsna entusiasts, nebo i spiritualni lidi jineho razeni ? Ja jsem duchovni bytost, Gita je moje cteni, moji ucitele R. Maharishi a N.Maharaj. Pokud mate zajem, muzeme se bavit.
22
Cesta, smysl a cíl / Re:Duchovní život není teorie.
« Poslední příspěvek od Janztrocnova kdy Srpen 02, 2015, 12:50:54 »
To co tady provozujete je jenom hadka, jak co nejrychleji udelat z ostatnich pokud mozno co nejvetsi pitomce a bezcharakterni lidi. Ja hledam jenom pravdu a ostatni zive bytosti z hlediska jejich individualit mi nezajimaj. Moje nejoblibenejsi je Gita od Prabavanandy a Ischerwooda, protoze davaj ke Gite svoje vlastni pochopeni k nasi ceste za osvicenim, coz se schoduje s osvicenymi lidmi. Gita Gandhiho neni zdaleka tak dobra, on radu veci nechapal, tak jsem ji vyhodil do smeti. Je potreba jit daleko za hinduismus a budhismus az se jmena a pojmy ztratej a zbyde jenom ciste vedomi. Potom nejsou nejasnosti a slozitosti neni o cem premyslet a o cem mluvit. Moje vira neni zadna, jenom to zkusit, a pak vidim, jestli je to pravda nebo ne. Pravdu drzim, ostatni veci okamzite likviduju. Takzvanymi mymi nazory nejsou me vlastni, ale vice nebo mene mnou overene nazory osvicenych bytosti. V Gite Krisna rika, ze vsechny cesty pro uprimne hledace vedou k nemu. Je tedy potreba z jakyhokoliv kultu rychle ve vlastnim zajmu vycouvat a udelat z toho volnou spiritualni komunitu, kde kazdy se chce co nejrychleji vratit do absolutni reality ( Panbuh, univerzalni vedomi, ...........atd.)
Veci jsou naprosto jednoduche a po chvili neni o cem mluvit. Tondo, necekej na cloveka, otoc se dovnitr na svoje ciste vedomi a tam bud co nejdil. Kdyz jsi s Atmanem, tak nepotrebujes nic jineho a dosahl jsi nirvanu. Mluvit o Stvoriteli je zbytecne, daleko lepsi je pritomnost s Panem a absolutni ticho.  To je konec vseho, nemuzeme jit dal.  Toto je samozrejme novy zacatek. Ja to beru. Tondo, ten tvuj Stvoritel, to jsi ty, to neni oddelena bytost a ten sluzebnik tos taky ty. Jediny co je ve vesmiru je ciste vedomi ( Brahman). Doufam, ze si alespon nepatrne rozumime.

23
Naše včelařské akce / Re:Výuka včelaření
« Poslední příspěvek od Kírtanananda dás kdy Červenec 08, 2015, 13:23:48 »
Haribol Nikdo, mi neděláme med, ale naše včeličky ho dělají, takže napiš kolik ho chceš a Jamuna Ti ho zítra doručí, měj se krásně včeličkově Kírtanananda dás.
24
Kršnovo včelky u nás / Náhled do našeho včelaření
« Poslední příspěvek od farmavilemov kdy Červenec 07, 2015, 23:59:37 »25
Přírodní farmaření / Re:Pěstování brambor bezorebným systémem
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 28, 2014, 20:08:35 »
Hari bol!

Blíží se čas setí brambor, tak dávám zajímavý nápad, jak vypěstovat na co nejmenší ploše co nejvíc brambor. Mně se tento nápad líbí už jen z toho důvodu, že bramborové natě jsou bedněním chráněny proti přízemním mrazíkům, lze je i přikrýt, takže začít se dá s pěstováním velmi brzo i v krajích, kde zima zůstává dlouho a léto je krátké.

Druhý důvod proč se mi líbí právě toto je, že se může prosýpat zemina i bioodpadem ze zahrádky, travním mulčem a vlastně probíhající kompostování vyvíjí teplo a dává živiny. Takže na konci podzimu tam bude i kompost.

Třetí plus je v tom, že brambory nemusíte hledat, jsou na jednom místě.

Trochu negativně se dívám na konstrukci, o které mám obavy, že se tlakem a vláhou rozvalí... Prkna bych dávala ne před, ale za kůly, kdybych to nechtěla jen na jedno léto...

Jsem trochu skeptik v tom, že je nať schopná vytvořit hlízy po celé své délce pod zeminou, každopádně pokud ano, bude třeba na ten růst víc času  a tak udělám pokus.

Ráda bych místo bramborového pole udělala levandulové, takže dám vědět, jak to dopadlo  ;) samozřejmě budu ráda za rady, pokud někdo již zkoušel.

http://www.kreativita.info/ako-vypestovat-az-45-kg-zemiakov-na-1-m%C2%B2/
26
Kršnova kuchyně / Re:Něco o bílém pečivu.
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 19, 2014, 01:02:13 »
Ještě aby bylo nezdravé, co se peče už pěkných pár tisíc let :D a mimochodem Kírtanananda dás jak Vám funguje ta pec na zahradě, už peče pecny chleba jeden za druhým a zavážíte celý Tachov?

Tak k těm pár tisícům let ... Ovšem, o dnešní podobě chleba si mohli nechat jen zdát. Našla jsem inspirativní video kde je vidět, jak to asi s tím chlebem mohlo vypadat a mám chuť to zkusit. A tady je pár tipů, rad a recept na podpopelný chleba v přírodě.

   
27
Život ve zdraví / Autopatie
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 16, 2014, 01:59:38 »
Zdravím,

Našla jsem článek o autopatii, jelikož mi to přijde jako na první pohled dobrá metoda léčení, ale nemám žádnou zkušenost ani další informace. Jak se na to díváte vy? Případně víte o někom kdo tuto léčbu  praktikuje? Bohužel o zdroji informací více memám.

CO JE AUTOPATIE?
Autopatie je zvláštní forma homeopatie.
Léčba homeopatií spočívá v tom, že se léčí celek, tedy celý soubor problémů určitého člověka, nejen jedna jeho potíž. V klasické homeopatii je nemoc chápána jako porucha centrálního řídícího spirituálního systému v člověku. Jakmile organizace z centra oslabí, tělo a mysl začnou zlobit. Takže nemoc je porucha řídícího centra, je to změna z původní dobré organizace, zdraví, ve špatnou nedokonalou organizaci, v dezorganizaci, v nemoc. Není třeba opravovat následek – nemoc, stačí opravit příčinu ve spirituálním řídícím centru, vrátit mu jeho původní zdravé vibrace, původní frekvenční vzor, a ono si samo zjedná pořádek, znovu nastolí organizaci – návrat zdraví. A získá sílu k obraně před vnějším stresem.
Vesmír je vytvářen vibracemi. A také naše mysl a tělo. Rovněž spirituální řídící systém v člověku je utvořen z určitých vibrací a melodií, které mají velmi vysoké frekvence. Právě ony spirituální vysoké frekvence vytvářejí podřízené druhotné nižší frekvence našeho spirituálního organizačního systému, začnou se měnit a rozpadat i jeho podřízené frekvence či melodie, ztrácejí původní zdravou harmonickou strukturu – onemocníme.
Oprava vnitřního centrálního problému proběhne tak, že naředíme nějakou podobně frekvenčně naladěnou hmotnou substanci (rostlinu, minerál apod.) do jemnohmotné úrovně, odpovídající jemné úrovni řídícího centra, dynamis. To se pak díky rezonanci s vysoko ředěnou substancí rozezní ve své původní zdravé frekvenci či melodii a začne nastolovat v těle a mysli původní struktury, původní zdraví, jaké bylo třeba před mnoha lety. Toto hledání substance je někdy složité a velmi náročné. Čím je substance pacientovi podobnější, tím je rezonance výraznější, léčba efektivnější, účinek léku hlubší a dlouhodobější. V homeopatii hledáme substanci naladěnou co nejpodobněji jako pacient. V autopatii však nepoužíváme substance odebrané z okolní přírody , z rostlin nebo těl zvířat či lidí. Místo toho užíváme substanci z vlastního těla - slinu. Substanci naladěnou stejně jako pacient. Samozřejmě ne v tom stavu, v jakém je v ústech. Je naředěna vodou na jemnohmotnou úroveň obdobným způsobem, jaký používáme v homeopatii a pak jednorázově užita. Nekonečně zředěná slina nese celou informaci o organismu, jeho vibrační otisk a zaručí plnou rezonanci jemnohmotného frekvenčního či oscilačního organizačního principu, jaký má v sobě každý člověk.
Autopatíí jsou úspěšně léčeny alergie, vyrážky, ekzémy, migrény, astma, chronická onemocnění apod.
Autopatie je nová metoda, byť s prastarými kořeny, a proto se stále vyvíjí.

Jiří Čehovský – autor AUTOPATIE
28
Střetávání cest / Re:Střetávání cest s humorem :D
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 10, 2014, 15:46:06 »
Cesty k Bohu vedou různými pěšinami a tak snad někdy je lépe být obyčejným člověkem s nějakou tou chybičkou než kazatelem  ;D  ))) Krátký film o tom že mýlit se není jen výsada lidí...
Slabší povahy nechť závěr vynechají  ;)

http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/jak-dostat-ptacka-do-nebe
29
Střetávání cest / Re:Střetávání cest s humorem :D
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 09, 2014, 03:49:37 »
Zápis z kroniky:
Dnes je den D ...je popeleční středa Léta Páně 2014 ... Pan prezident obdržel popelec a papež řekl sprosté slovo  :D  Takže půst začíná báječně  ;D )))
30
Střetávání cest / Re:Moudra všelijaká
« Poslední příspěvek od Heduschka Ácha kdy Březen 09, 2014, 03:31:41 »
Bůh není člvěk, proto v něm nehledej lidskou logiku. Nesnaž se ho pochopit, prostě Ho miluj...  ;)
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10