Autor Téma: Výuka včelaření  (Přečteno 23041 krát)

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Výuka včelaření
« kdy: Květen 05, 2012, 17:15:16 »
Zájemci o včelaření se mohou přihlásit zde na farmě. Je co se učit, začínáme s přírodním včelařením odpoutaného od drahé mechanizace, jinak umíme naučit i klasickému modernímu včelaření.

Sladkou službu přeje všem kolektiv farmářů z Vilémovské farmičky.

:)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

barča

  • Host
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #1 kdy: Květen 10, 2012, 12:09:57 »
Měla bych dotaz: jak je to časově náročné vzhledem k docházení do zaměstnání? Dá se to zvládnout? Případně kolik včelstev se dá zvládnout?

Děkuji.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #2 kdy: Květen 10, 2012, 23:18:17 »
Hare Krišna Barčo, co se týče časové náročnosti, tak systém který začínáme testovat, je velice efektivní s maximální úsporou času, a pokud se k nám dostaneš na setkání, tak Ti vše předvedeme v praxi u včeliček. Máš už nějaké praktické zkušenosti se včeličkami?

Co se týče počtu zvládnutých včelstev při klasickém zaměstnání je zhruba kolem dvaceti včelstev, ale naší novou metodou se toto číslo může až zdvojnásobit, takže pokud jsi natěšená na sladký nektar od bhaktinek včeliček, tak se na vás budeme těšit zde na farmě. Zrovna na tento víkend už se nahlásila jedna zájemkyně o naši novou (spíše staronovou) metodu a chce včelařit tímto přírodním systémem. Z jaké oblasti pocházíš, nadmořská výška?

Sladkou službu přeje Kírtanananda dás.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

barča

  • Host
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #3 kdy: Květen 11, 2012, 11:47:18 »
Hare Krišna,
děkuji za odpověď. Osobní zkušenost s včelařením nemám, máme známého, který včelaří už mnoho let, tak jen pokoukáváme.. Na setkání v červenci bychom měli s manželem dorazit.. Rádi se něco nového přiučíme a necháme si poradit  :)

Bydlíme na horách, v Beskydech - Moravskoslezský kraj, nadm.výška cca 600m.n.m. Kousek od nás, cca 1km pěšky má nějaký člověk včelky, takový ten klasický karavan se včelstvy v poli.. A vypadají živě a spokojeně.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #4 kdy: Květen 18, 2012, 00:43:22 »
Hare Krišna Barčo, tak máte podmínky podobné jako jsou u nás na farmě, my jsme nějak kolem 550 m.n.m.
Trochu o novém včelaření můžeš kouknout na:

 https://picasaweb.google.com/111062442329276875468/PrirodniVcelareni02?noredirect=1

A hlavně s novým systémem včelaření přichází i mladí zájemci, tedy zatím jen o focení u úlů, ale kdo ví jak tím budou inspirováni.

Sladkou službu přeje Kírtanananda dás.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

barča

  • Host
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #5 kdy: Květen 18, 2012, 13:03:41 »
Zajímavé fotky  :) jsem zvědavá, jak to funguje.

PS: Vysmáté děti před úly jsou super!

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #6 kdy: Květen 24, 2012, 00:09:00 »

Hare Krišna přátelé, tak tradiční úly jsou již obsednuté včelkami a tím je zahájen zkušební provoz přírodního včelaření.

Jedna pranostika říká že májový roj ještě dá medu, tak vás budeme informovat, jak se v této sezoně bude včeličkám dařit, ono vždy záleží na tom co příroda Krišna včelkám nabídne a jaké je přitom počasí.


https://picasaweb.google.com/111062442329276875468/PrirodniVcelareni02?noredirect=1#5745846025396925970
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #7 kdy: Červen 25, 2013, 12:37:03 »
Trocha inspirace z přírody:

"Minulou noc když jsem spal,
 
zdál se mi podivný sen,
 
že mám v srdci včelí roj,
 
a zlaté včely vytvářely,
 
bílé plástve a sladký med,
 
z mých starých chyb."


Antonio Machado.



Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #8 kdy: Červen 25, 2013, 21:08:28 »
Med máte stále jen pastovaný?  ???

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #9 kdy: Červen 26, 2013, 10:54:52 »
Hare Krišna Nikdo, pokud Ti někdo nabízí tekutý med, který nezkrystalizuje, tak věz že tento produkt přeběhl teplotu 80 stupňů a ještě do něj jsou přidány různé "přísady ble ble", od barviv počínaje a nevím čím končí.

Osobně Ti mohu sdělit, že přirozená pastovitá tekutost medu je zachována pouze u pastovaného medu, kde jsou zachovány všechny léčivé látky téměř beze změn. Když med nepastuješ a necháš ho přirozeně zkrystalizovat ve sklenici, tak ho potom doluješ ven "majzlíkem", ale je to také způsob, jak ho uchovat nezměněný akorát když ho  chceš namazat na chleba, musí být ten chléb "trošku" starší.

Takže z výše popsaných důvodů je náš med pastovaný, měj se krásně služebně Kírtanananda dás.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #10 kdy: Červen 26, 2013, 11:01:49 »
S tím počítám, že časem zkrystalizuje a tak jsem na med léta zvyklí a tak to chodí nakonec se vším v životě. Pro mě je med pastovaný nepřirozený a rozhodně nemá chuť čerstvého medu. Každopádně neděláte, tak neděláte.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #11 kdy: Červenec 08, 2015, 13:23:48 »
Haribol Nikdo, mi neděláme med, ale naše včeličky ho dělají, takže napiš kolik ho chceš a Jamuna Ti ho zítra doručí, měj se krásně včeličkově Kírtanananda dás.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Janztrocnova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #12 kdy: Srpen 02, 2015, 17:06:51 »
Chtel jsem se neco dozvedet o prirozenejsim zpusobu vcelareni, ale podle toho co vyrabite, asi ja bych vam mohl pomoc. Kdysi jsem vcelaril a kdyz se vratim do cech, kdyz bude prilezitost tak zacnu znova.
Typoval bych vas na presne prijeti japonskeho zpusobu vcelareni z you tube coz je nesmysl, protoze se jedna o Apis cerana japonica, zatimco my mame A. mel.,tedy vetsi vcelu, ktera se chova jinak. Ty vase truhliky jsou 22-22-15 ? Jediny co nevim je, jestli musi byt vcely dilo rozebiratelny. Vy se vsak evidentne chovate, jako kdyby nemuselo.
 Jak je to s clenstvim na farme, berete jen Hari Krsna entusiasts, nebo i spiritualni lidi jineho razeni ? Ja jsem duchovni bytost, Gita je moje cteni, moji ucitele R. Maharishi a N.Maharaj. Pokud mate zajem, muzeme se bavit.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #13 kdy: Srpen 20, 2015, 20:40:36 »
Haribol Honzíku, vítej na Kršnově fóru a buď šťastný. Co se týče přírodního včelaření, tak to umí nejlépe učit Matka Příroda tudíž včeličky sami, já pouze dávám dušičkám návod jak se od nich učit a je úplně jedno jaké včele dutinu nabídneš, dříve v dutinách žily oba druhy, takže tam nehledej pudla naučíš se to pouze praxí. Kolik jsi obsluhoval včelstev když jsi včelařil a v jakých úlech? 

Pokud budeš mít zájem, tak až budeš v Česku není problém nás navštívit, praktikujeme to že jsme věčné duše na daleké cestě, tolik asi o naší farmě.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Výuka včelaření
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 31, 2016, 02:06:42 »

Haribol Honzíku, jsou dlouhé zimní večery, které ponoukají k zamyšlení nejen o včelaření, jak jsi na tom s možnou včelařskou praxí?

Vše nej do nového roku 2017, přejí Tobě a všem ostatnim Vilémovčata, Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj  ;)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.