Autor Téma: FAQ - Nejčastější otázky k používání Kršnova fóra  (Přečteno 3797 krát)

Farma Vilémov

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
    • Kršnova farma Vilémov
FAQ - Nejčastější otázky k používání Kršnova fóra
« kdy: Květen 08, 2012, 17:32:56 »
Mohu se sem zaregistrovat a psát své příspěvky a kolik mě to bude stát peněz?

Ano, může se sem zaregistrovat naprosto každý, kdo souhlasí se zcela standardními pravidly běžnými i na jiných fórech, která schválí před registrací. Následně po vyplnění uživatelských údajů a odpovědí na dvě jednoduché kontrolní otázky, které vyřazují z registračního procesu různé počítačové automaty, obdrží po stisknutí tlačítka "Registrovat" email s aktivačním odkazem, po jehož použití se stane právoplatným přispěvatelem fóra a může se sem kdykoliv přihlásit a psát své příspěvky. Registrace i následné používání je a i v budoucnu vždy bude zcela ZDARMA.Proč  bych se měl/a registrovat právě zde a pamatovat si další heslo, když mohu debatovat o Kršnovi i jinde?

Toto fórum je jediným obdobným se zaměřením na Kršnu a védskou dharmu na českém internetu. Podobné fórum existovalo dříve jenom na stránkách Hnutí Haré Kršna, ale jeho provoz byl ukončen. Je sice pravdou, že můžete debatovat na sociálních sítích jako Lide, Facebook či Google+, ale tyto sítě nejsou zaměřeny pouze na diskuze, proto také pro ně nenabízí takový servis, navíc jsou široko-záběrové a tak mnohdy diskuze, zde rozdělené, se tam slučují v jednom tématu, což vede k duplicitám a nepřehlednosti. Zde je možné lépe oddělit různá podtémata diskuzí a lépe se orientovat v tom co již bylo napsáno.

Co se hesla týče můžete si ho kdykoliv nechat obnovit přes svůj email po kliknutí na "Zapomněli jste heslo?" v přihlašovacím dialogu, který je v horním menu pod položkou "Přihlásit".
Je možné skrýt horní přihlašovací a vyhledávací formulář při prohlížení fóra?

Ano, stačí kliknout na šipku v pravém horním rohu, vedle odkazu na Kršnovo farmu. Šipka mění svůj směr nahoru, či dolů v závislosti na zobrazení, či nezobrazení těchto formulářů. Po přihlášení tato šipka skrývá, nebo zobrazuje informace o přihlášeném uživateli.Je možné v příspěvcích používat HTML značky?

Ne, v rámci příspěvku se využívají pro formátování textu místo HTML značek takzvané BBC značky, které jsou dostupné v panelu nástrojů při psaní příspěvku a přehled nejzákladnějších naleznete na wiki.simplemachines.org.Je možné do příspěvku vkládat přílohy, obrázky či videa?

Ano, ale pouze odkazem z externích zdrojů.
Pomocí kódu (v panelu nástrojů při psaní příspěvku je pod obrázkem ):
Kód: [Vybrat]
[url]nějaký odkaz[/url] nebo [url=nějaký odkaz]název odkazu[/url]např.
Kód: [Vybrat]
[url]http://www.ratus.mysteria.cz/ost/Krsnova_vegetarianska_kucharka.pdf[/url] nebo [url=http://www.ratus.mysteria.cz/ost/Krsnova_vegetarianska_kucharka.pdf]Kršnova vegetariánská kuchařka[/url]vložíte do příspěvku takto odkaz na přílohy (lze použít i na jakékoliv odkazy na internetu):
http://www.ratus.mysteria.cz/ost/Krsnova_vegetarianska_kucharka.pdf nebo Kršnova vegetariánská kuchařka

Pomocí kódu (v panelu nástrojů při psaní příspěvku je pod obrázkem ):
Kód: [Vybrat]
[img]nějaký odkaz[/img]např.
Kód: [Vybrat]
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Krishna_with_flute.jpg[/img]vložíte do příspěvku takto obrázek:


Pro videa z Youtube a Vimeo stačí napsat do příspěvku odkaz a on se sám přemění na dané video.
např.
Kód: [Vybrat]
http://www.youtube.com/watch?v=UsaC2wJqSSgvložíte do příspěvku takto video:


Externí zdroje můžete využít jak cizí z internetu jako zde a nebo nahrát svůj obsah na k tomu určené úložiště např. pro obrázky Picasa či Imageshack, pro přílohy např. české Ulozto, ale pro obojí lze využít také Sweb webový freehosting na Seznamu (k přihlášení stačí mít emailový účet u Seznamu). Pro videa vložená přímo do příspěvků je třeba používat, aby se hned zobrazily, schválené služby Vimeo nebo Youtube (viz téma o vkládání videí).


Jak si nastavím obrázek u svého profilu, zobrazovaný u každého příspěvku?

Nejdříve je třeba si připravit jakýkoliv ideálně čtvercový obrázek. Následně je potřeba se se přihlásit do fóra se svým účtem a v horním menu kliknout na "Profil" a tam na "Osobní údaje". V první volbě vybereme "Nahrát vlastní avatar" a klikneme na "Procházet" a najdeme požadovaný obrázek na svém počítači a odsouhlasíme jeho nahrátí a pak stačí jen dát dole tlačítko "Změnit profil" a nahrávaný obrázek zmenšený na velikost 65x65px, bude už nedílnou součástí Vašeho profilu.Další otázky a odpovědi k používání Kršnova fóra budou přibývat jak se budete ptát. Otázky můžete klást také níže pod tímto tématem.
Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré