Cesta ke Kršnovi > Cesta, smysl a cíl

Co je cílem?

(1/2) > >>

Nikdo:
Co je tím dojít ke Kršnovi? Je to rozplynutí  po smrti v Božském absolutnu, respektive zánik hranic individua oddělující duši od Kršny? Či snad nějaká služba v jakémsi transcendentálním ráji na Goloce? Či něco úplně jiného?

Kírtanananda dás:
Hare Krišna Nikdo, já bych to viděl docela jednoduše. Pustit se s láskou do oddané služby a nezastavovat, no a když vydržíme frčet tak si ani nevšimneme a sloužíme už Doma u lotosových nohou našeho Pána.

Akorát nevím zdali bude po ruce nějaký počítač abychom dali vědět sem na fórum, jak to Doma zvládáme?!?
 :)

Nikdo:
Takže se nám výběr rozšiřuje o Dům u lotosových nohou Kršny a jak vypadá takový dům?

barča:
Hare Krišna,
z toho, co jsem pochopila z různé literatury a diskuzí s oddanými, záleží hodně asi i na našem vědomí, na druhu nebo způsobu naší služby.. Možná to neříkám úplně správně. Ten, kdo opěvuje Krišnu kírtanem, může být pak ve stejném postavení jako osvobozená duše opěvujíce Pána. Někdo jiný s jinou službou se může dostat do zábav s Pánem jako jsou jeho hry s pasáčky ve Vrindávanu, některé matadži starajíc se o Božstva mohou mít třeba i mateřský vztah k Pánu, pečovat o něj.. nebo jako gópí. Myslím, že záleží na tom, kterou podobu Pána vidíme hlavně a jak mu sloužíme - jestli budeme ve vztahu s Góvindou, nebo možná oddaní jogíni s pánem smyslů Hrišikéšou. Nepřečetla jsem ještě všechna písma dostupná v češtině, stále se prolouskávám Bhagavátamem.. takže mohu napsat jen svůj postřeh.

Kírtanananda dás:

--- Citace: Nikdo  Květen 18, 2012, 06:08:54 ---Takže se nám výběr rozšiřuje o Dům u lotosových nohou Kršny a jak vypadá takový dům?

--- Konce citace ---





Hare Krišna Nikdo, no co Ti mám povídat, to co prociťuji uvnitř je jako v té nejkrásnější pohádce. Všude vládne mír, láska a všichni si pomáhají aby dohromady co nejlépe potěšili Krišnu, našeho milujícího a milovaného Otce.

Cítím jak se všichni lehce pohybujeme, nejsme nikdy unaveni a jsme všichni neustále v dobré náladě a pociťujeme nekonečnou blaženost, která se službou Krišnovi neustále zvětšuje.

Tolik asi ve zkratce, ale ještě jsem nenašel ten počítač ze kterého někdy budeme psát sem na fórum, tak budu trpělivě hledat dál a pak dám vědět kde se nachází.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi