Cesta ke Kršnovi > Pomocníci na cestě

Manuův zákoník

(1/1)

Nikdo:
Mám tu jedno oznámení o nové knize:

Na českém trhu se objevilo další vydání Manuova zákoníku, tentokrát v bilingvinní podobě sanskrt - čeština od prakticky neznámého překladatele Mgr. Jana Kozáka. Ačkoliv jsem toto vydání neviděl a ani ho neplánuji koupit, tak se nedomnívám, že může konkurovat překladu od nejlepšího znalce sanskrtu světového indologa PhDr. Dušan Zbavitel, DrSc., který byl realizován v rámci výzkumného záměru MSM0021620824 řešeného na FF UK v Praze. Překlad od Dušana Zbavitele dokonce za poloviční cenu naleznete ke koupi zde.

Pokud nevíte co je Manuův zákoník tak zkuste Wikipedii.

Kírtanananda dás:
Hare Krišna Nikdo, po přečtení dárku od Tebe, nelze než souhlasit, že překlad indologa PhDr. Dušana Zbavitele, DrSc je opravdu profesionální. Je opravdu důležité, aby každá osoba pochopila jak má v životě konat a jednat, což je perfektně popsáno ve jmenované Mánavadharmašástře.

Nikdo:
Přakladatel nové verze vydal online "Kritický komentář chyb ve Zbavitelově překladu Manuova zákoníku." a tak ho sem dávám pro informaci, osobně si to prostuduji a možná mi to donutí koupit i tuto verzi, abych si to porovnal vedle sebe.

Kírtanananda dás:
Hare Krišna Nikdo, dostal jsem takový dobrý nápad. Co kdyby jsi přijel na setkání a můžeme to zde s oddanými probrat a prodiskutovat naživo? Určitě by se to účastníkům moc líbilo, tak co Ty na to? Měj se krásně služebně Kírtanananda dás. ;)

Nikdo:
Děkuji za pozvání, ale jako vždy odmítnu, ale přeji ať se vám to tam vydaří.

Každopádně už tu mám i tu druhou verzi a už radši nic nehodnotím, ačkoli myslím že to Kozák s kritikou přehání a někdy až ve smyslu, kdo chce psa být, hůl si vždycky najde. Každopádně to zřejmě přeci jen Kozák vzal vážně a udělal nezávislí překlad na tom Zbavitelovo, ale tak otázka spíše by měla teď znít, co si z toho vzít do svého života v dnešní společnosti a to by možná šlo více rozebrat v diskuzích k tomu tady určených po jednotlivých tématech.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi