Autor Téma: Univerzální duchovní cesta  (Přečteno 4398 krát)

Nikdo

  • Host
Univerzální duchovní cesta
« kdy: Červenec 01, 2012, 01:10:36 »
Jaký máte vztah k dnes populární snaze hledat jakýsi kompilát z různých duchovních cest, jakousi univerzální pravdu. Je pak výsledkem dort pejska a kočičky a člověk upadá ještě do většího zmatení než měl na počátku hledání, anebo naopak odstřeďováním a porovnáváním různých duchovních směrů je naopak rozpoznána pravda taková jaká je, zbavená dogmat a symbolismů?

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Univerzální duchovní cesta
« Odpověď #1 kdy: Červenec 02, 2012, 14:02:04 »
Hare Krišna Nikdo, tak osobně v tom mám docela jasno, cesta ke Krišnovi, tak jak si náš Pán přeje, ale samozřejmá tolerance k ostatním směrům a cestám.  ;)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Univerzální duchovní cesta
« Odpověď #2 kdy: Červenec 02, 2012, 19:32:21 »
Kírtanananda dás, tak to jsi jistě duše pomazaná, když máš jasno a víš co Pán, jenž je nad chápání, si přeje a už nikde jinde nehledáš. Jen otázka stále je tu, ostatní cesty toleruješ to jistě dobrá zpráva a jinověrci nemusí se bát, ale když máš tak přímé napojení, mohl bys přeci i více a méně dobré cesty zde na fóru ukázat a tudíž i vyjádřit se k cest promíchání?

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Univerzální duchovní cesta
« Odpověď #3 kdy: Červenec 02, 2012, 22:07:38 »
Hare Krišna Nikdo, spíš to vidím tak, že každý strůjcem svého osudu jest, a tudíž každý si vybírá cestu, která je blízká jeho srdci a povaze, osobně moc nerozlišuji jakou cestou se kdo ubírá, spíš jsem rád ve spojení s lidičkami, kteří chtějí a jdou cestou do náruče našeho Pána.

Co se týče promíchávání různých cest, tak ze zkušenosti mám vypozorováno, že Milostí Pána si v tom časem stejně každý udělá pořádek a tím se vyhne zmatenosti. ;)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Univerzální duchovní cesta
« Odpověď #4 kdy: Červenec 10, 2012, 13:01:27 »
Jen ten čas někdy trvá celé věky a nespočet životů :D.