Autor Téma: Duchovní život není teorie.  (Přečteno 29408 krát)

Nikdo

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #30 kdy: Září 05, 2012, 20:14:31 »
Nechte to být, já vidím také na každém z Vás také něco, co bych Vám mohl vytknout a třeba Roberte na tobě to vidím víc, protože se dle mého soudu snažíš stoupat na špičky a hrát si na vyššího, než-li si vyrostl a ono tohle je vždycky poznat. Jistě věřím, ale že i na mně by jste našli spousty vad a to i jen takhle z netu, každopádně Tonda má pravdu, Roberte, chceš-li, tak máš v dnešním světě možnost se předvést, jak to uděláš lépe a nic ti nebrání. Na rovinu není nic složitého dnes si založit stránky, ale i třeba vydat vlastní knihu a není k tomu třeba žádných sponzorů. Zatím expresivně řečeno parazituješ kritikou na slavnějších, ať si o nich myslíš co chceš, máš možnost přeložit sám Bhagavad-gítu a nebo jiný text, či napsat vlastní pojednání o tom jak žít, jak jít k Bohu, či prostě své závěry k životu. Kritizovat druhé to není nic těžkého, ač jistě i kritika může být různého druhu, každopádně kritika je vždy jen parazitování na něčím díle.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #31 kdy: Září 05, 2012, 21:35:48 »

Hare Krišna Roberte, opět jsi mne uvedl do rozpaků ihned v úvodu když píšeš:

Tondo, já jsem nepsal, že by ses měl stydět ;D Přečti si to pořádně ...
   

Musím Ti sdělit že i kdybych to četl až do konce tohoto života, tak tam bude neustále mnou napsáno:

Z výše uvedeného sám vidíš, že Tebou avizované jméno „Kírtananda“, jsem nikdy neužíval a ani nehodlám, takže nechápu kam míříš s tím, že bych se neměl stydět.

Svým vystupováním se přibližuješ k chování malého dítěte, které brečí každou chvíli pro jinou hračku a vysvětlím Ti proč takto usuzuji. V tomto příspěvku píšeš:


   roraman - 14.08.12 20:30:47
RE: Indie
... Co se týká IRM ktéto organizaci jsem se nikdy nepřipojil i když jsem přeložil mnoho jejich textů. Vašek z Brna to může jestli chce potvrdit. Byl přímo u toho, když jsem řekl do očí Krišnakanthovi, že nepřijímám jeho velení a autoritu. ..


A já Ti k tomu pouze říkám že lžeš sám sobě a Vašek z Brna má slova potvrzuje v příspěvku níže, kde jasně píše, že Ty jsi se sám jmenoval do role reprezentanta Kršnakanta, prosím čti:



------------ Původní zpráva ------------
 Od: václav dvořák <avatar1@centrum.cz>
 Předmět: Re: Fwd:Re:Fwd:Re: Fwd:Re:Fwd:Re: Stížnost
 Datum: 11.7.2007 21:07:00
 ----------------------------------------
 Haré Kršna Toníku
 
 Příjmi prosím mé uctivé poklony.
 Všechna sláva Šrílovi Prabhupádovi.
 
 Robert nyní již přiznal svou chybu - jak psal, že je reprezentant Kršnakanta.
 A nyní přijal, že nebyl Kršnakantem autorizován aby ho reprezentoval.
 
 Jelikož já také nejsem Kršnakantův reprezentant, cítím, že by bylo lepší kdyby
 jste s ním komunikovali přímo, ale pokud budete potřebovat pomoci s překladem,
 můžu pomoci.
 
 Děkuji
 Tvůj služebník
 bh.Vašek


Co se týče Tvé paměti píšeš v dnešním příspěvku:

...Ale rubat beztrestně do sebe nenechám a paměť mám taky dobrou. Nicméně je pěkné, že cítíš aspoň lítost :)...


Ale v nedávné době jsi sám o sobě napsal:


  roraman - 22.08.12 01:14:12
RE: Příběh...
Definitivně si nepamatuju co píšu na kdejaké diskuzi a už vůbec né přesně…


Už chápu dle Tvého vyjádření o své paměti, proč mne osočuješ svými výroky typu:

...Jinak při své dokonalé paměti a zálohování všech možných internetových věcí si zcela určitě vybavuješ, co jsi psal kdysi Vaškovi z Brna na můj účet. Takže jsi myslím úplně ten poslední co by měl něco takového říkat. ..

Já na rozdíl od Tebe mám čisté svědomí a nikdy jsem nikomu ani Vaškovi nenapsal o Tobě co nebyla pravda, a pokud Ty nedoložíš věrohodným způsobem opak, měl by jsi v sobě mít alespoň trochu slušnosti a za svá nařčení se alespoň omluvit, neboť já Ti zde otevřeně říkám, jsou lživá!
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #32 kdy: Září 05, 2012, 21:52:58 »
Hare Krišna Nikdo, snad mi Ty i čtenáři prominou, že jsem napsal koment k minulému Robertovu příspěvku, protože on často připomíná jak rád diskutuje o filosofii a přitom ve svých příspěvcích buď většinou pomlouvá Šrílu Prabhupádu či někoho lživě obviňuje. Já ho beru jako chudáčka jiskřičku, která vylétla z ohně a nyní hledá teplo Domova. Co se týče chyb, tak s tím nemám problém, neboť už jsem dávno zjistil, že jsem nádoba plná chyb, a tak se snažím je postupně eliminovat což si myslím že je běžný postup u člověka, který chce v životě dosáhnout nějakého cíle a proto zpívám Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Ráma Hare Ráma Ráma Ráma Hare Hare.
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #33 kdy: Září 05, 2012, 22:38:24 »
Kírtanananda dás, tak všichni jsme takovými jiskřičkami, ač lepší přirovnání je s kapkou, jež vystříkla nad oceán, neb jiskra pomine kdesi, ale kapka nikdy nepřestane být kapkou, jen ji těžko po návratu v domovském oceánu rozpoznáš, ač i tohle přirovnání trpí, neb kde je oceán a kde není, Kršna je všude kam se podíváš.

Jinak jistě víš, že ani já se nebráním Prabhupádovo překlad rozporovat a vím, že se nedrží slov, tak jak byla Kršnou pronesena, avšak kdo pořádně jeho dílo čet, nemůže být na pochybách, že by snad neznal význam těch sanskrtských slov, což si troufnu bez okolek tvrdit u Roberta není, u něj je vidět jak čerpá převážně ne-li pouze z angličtiny, ale zas nelze tvrdit přímo, že by pomlouval, ale spíše se snaží na Prabhupádovi své ego ukázat a to znamená druhé shodit, což doufám u mě tak není, ačkoliv se také občas rýpnutí do překladů nevyhýbám a Maniravi na lidé třeba také ve mně vidí Brouka Pytlíka a tak možno mi to mé ego také ujíždí, více než mě samému se zdá, ale tak nikdo nejsme dokonalý.

Každopádně o tobě vím, že se přiznání chyb nebojíš, ač je třeba je i odstraňovat a to nejen modlitbou či zpěvem, ale do toho mi nic není, neb sám mám co opravovat a nejsem ve stavu, že bych mohl chyby druhých posuzovat a spíše vidím jen ty, kterýma sám disponuji, což možná mi vede k závěru, že čím je člověk dokonalejší, tím i na druhých vidí méně chyb, neb je nedokáže už pochopit, ač se to spíše týká těch, jež se v dokonalosti narodili, ale kdo ví, třeba i těch co se všech chyb v jednom životě zbavily, pokud to vůbec lze.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #34 kdy: Září 06, 2012, 06:36:28 »
Nevím Nikdo co znamená výraz ukázat své ego. Ale jestli si myslíš, že se považuje za konatele a že si myslím, že mám nějákou schopnost nezávislou na Krišnovi tak tomu tak určitě není. Tyto základní věci jsem realizoval takže je chápu. K Prabhupádovým znalostem sanskritu uvedu následující - nebyl to žádný znalec a odborník sanskritu, používal slovník Kaumudí. Překádal často podle sebe jak může vidět i ten kdo sanskrit příliš nezná. O tom kdy manipuloval, kdy motivoval a kdy jen dělal chyby se dá spekulovat. Osobně věřím, že kromě osobního uznání toužil také udělat dobro pro svět. Jak se mu to povedlo ať každý posoudí sám. Jsou tam jak pozitivní tak negativní věci. Jinak já při překladu Gíty vycházím výhradně ze sanskritu, i když se dívám jak kdo překládal. To samé jsem dělal u své teze. Je ale fakt, že Manu Smritti jsem zkopíroval aniž bych se díval na sanskrit. Samozřejmě, že neznám všechny významy sanskritských slov a ani Prabhupáda je neznal. Překládal pomocí výše zmíněného slovníku. Jak bude můj překlad kvalitní to uvidíme. Myslím si, že máš schopnosti na to to posoudit takže uvidíš. Pokud bych si u nějákého verše nebyl jistý, tak ho prostě nechám přeložit svého kamaráda co sanskrit umí. Uvidím, jestli se rozhodnu přímo sanskrit studovat, to budu teprve zvažovat a bude to záviset na okolnostech. Ono se dá hodně naučit čtením, online jsou kurzy i slovníky a já mám ještě tu výhodu, že to můžu zkonzultovat s někým kdo sanskrit umí.
« Poslední změna: Září 06, 2012, 10:07:38 od Robert »

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #35 kdy: Září 06, 2012, 07:00:00 »
Jinak ještě pro Tondu. K IRM jsem se nepřidal. Pouze jsem pro ně překládal a rozdal pár časopisů. To že bych se vyjádřil, že jsem reprezentant Krišnakanta si opravdu nepamatuji. Pokud se tak stalo, tak to byla opravdu chyba. Ostatně v té době si myslím nadělali všichni chyby a to mnohem větší než já. V tom mailu, který se mi nechce hledat a možná ho ani nemám - hm tam je otázka co považuješ za lež a co ne. Co si pamatuju tak jsi tam řekl, že ani nevím jak se jmenuji:) což já samozřejmě vím:) Kdybys byl trochu slušnější a napsal třeba přímo mně tak by jsi se o de mne dozvěděl, že mi moji indičtí kamarádi začali říkat Ramananda a já to začal používat v Indii jelikož Robert mnoho z nich neumělo vyslovit. Vždycky mne fascinovala osoba Ramanandy Ráji a jelikož jsem bydlel v té době asi 7 km od jeho domu tak jsem se kvůli tady těmto všem věcem rozhodl používat jméno Ramananda Rája Dása, které jsem také používal a používám v Indickém ISKCONu abych měl klid od toho, že mně chtěli naverbovat k uctívání nějákého gurua. O posledním Pokynu jsem věděl od roku 2002 kdy jsem byl dva týdny v Bangalore a už i předtím jsem měl dost informací na to abych byl s ISKCONem a tamními guruy velmi opatrný. Prostě jsem jen nechtěl jít do otevřené kritiky, jelikož jsem věděl co se stane. Že budu okamžitě černá ovce. Nakonec to tak stejně dopadlo. Když jsem začal překládat PP tak Vašek neuváženě zveřejnil mé jméno jakože se přidávám k IRM no a pak už tu historii aspoň nějak znáš. Nechci se tu s tebou hádat a ani tě osočovat. Ale myslím si, že příliš nechápeš a možná ani nechceš chápat co se tehdy všechno dělo a vůbec se na to nesnažíš dívat taky z mého pohledu. Anyway pro mně je to historie. A ač mne může spousta lidí obviňovat z mnoha věcí tak já jsem se snažil dělat vše pro svůj duchovní pokrok a dokonce i pomoci ostatním dostat informace. Já jsem přeložil většinu PP a snad celý časopis plus další články a nedostal za to kromě urážek vůbec nic. Nicméně mysli si o mně co chceš. Ty i Nikdo je to vaše věc. Faktem je, že jediný kdo úspěšně poukázal na nějákou nepřesnost v mých textech byl Nikdo u překladu jednoho verše, který jsem neuváženě zkopíroval bez ověření.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #36 kdy: Září 06, 2012, 07:06:13 »
Nikdo, Gítu překládám a stránky mám koupené a až bude vhodná doba tak je zprovozním. Kritika není nutně parazitování na cizím díle. Kritika pokud je správná a opodstatněná má svůj velký přínos. Začal jsem analýzou situace v Brahma Madhva Gaudija Vaišnava Sampradáji nyní jdu cestou svých vlastních děl. Nevidím na tom nic špatného. Naopak mi to přijde přirozené. Přijímal jsem informace a zjistil, že jsou v mnoha ohledech špatné. Provedl jsem tedy analýzu kde jsem dospěl k závěru a nyní jdu svou vlastní cestou. Byť chápu, že se to mnohým nemusí líbit, nemyslím si, že bych měl být za to osočován nebo, že jsem udělal něco špatného. Můj názor na Prabhupádu jsem sdělil. I když ostře (mimochodem Prabhupáda býval ještě mnohem ostřejší ve svých vyjádřeních) tak korektně a i ho obhájil.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #37 kdy: Září 06, 2012, 08:01:53 »
Byl bych navíc rád, kdybychom se tady bavili pouze o filozofii a ne o malicherných věcech. Jestli jsem udělal někdy pár chyb? Zabil jsem snad někoho? Okradl jsem snad někoho? Zneužíval jsem snad někoho? Napadl jsem někoho? Nemyslím si Tondo, že bych byl až tak špatný jak se mně tu snažíš vykreslit. To, že jsme si nesedli, je ještě jiná věc. A v té době roku 2007 se mně snažil Krišnakant manipulovat a využívat pro rozdávání svých časopisů. Členové ISKCONu mně fyzicky napadli a ty jsi se zcela neuváženě připojil či chtěl připojit k IRM (opravdu nevím jak tu fázi přesně nazvat proto používám oba termíny), aniž by jsi přesně věděl co je IRM zač a jaká je jeho mise. Ale všechno řídí Krišna co se stalo, se stalo pod jeho vedením a já necítím zášť k nikomu z té doby. To ale také neznamená, že se s těmi osobami budu stýkat. Nicméně jestli s tím souhlasíš, tak můžeme udělat za vším tlustou čáru a přenést se přes věci co byly v minulosti a diskutovat když tak filozofii. Já se stejně nyní už tak moc zapojovat nebudu jelikož se věnuji překladu a psaní knihy a dalším věcem.

barča

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #38 kdy: Září 06, 2012, 11:03:00 »
Omlouvám se, že vstupuji do diskuze, dlouho jsem už nikde nikam nenapsala... Já nejsem ještě zasvěcená oddaná, pouze nějakou dobu praktikující, nepatřím ani pod Iskcon, ani pod IRM ani jiné organizace (GM), přesto se stýkám z lidmi z GM i s Iskconu, dokonce máme velmi přátelské vztahy. Chrám, který navštěvuji, vede člen zasvěcený v Iskconu, přesto že nesdílí to, co se v organizaci nyní děje, má v úctě Prabhupádu i jeho učení a také Iskcon, protože původní Iskcon je to, co chtěl Prabhupáda a takhle mají oddaní žít. Pokud se nechají pohltit májou, či  chtějí více než bhakti vykonávat karmajogu a nerozeznají to, málo četli Prabhupádovy knihy. Osobně vím, že jsou různé překlady, ale vesměs pro mě je důležité poselství, které v nich je.. to má člověka vést. Není cílem dělat další překlady a opravovat chyby. Také myslím, že Prabhupáda se opíral o předchozí ačajri a jiné významné osobnosti a čerpal inspiraci také tam. Osobně nevidím problém, když v překladu poupraví slovo, např. třeba pokud nahrazuje v překladech význam věcí, které nejsou doporučeny apod. přímo tím, že je vyjmenuje apod. Málokdo si asi dokáže představit, které věci jsou vhodné nebo ne. Tak jako např. všude zmiňované vegetariánství. Četla jsem mnoho Prabhupádových knih a v mnoha z nich jsem se dočetla, že pokud lidé potřebují jíst maso, ať jedí, ale ať ty zvířata nezabíjejí, ale nechají je dožít.. nebyl tam striktní zákaz jezení masa. Myslím, že to, že někdo chápe zákaz požívání masa v Iskconu tím, že Prabhupáda byl fanatik a zakazoval to, tak je asi mimo. Na spoustě přednáškách a diskuzích toto zaznělo.. pokud potřebujete jíst maso, jezte, ale nezabíjejte. A já to cítím stejně, proto maso nejím. Ne, protože jsem nějaký fanatik nebo co. Není cílem se handrkovat o to, kdo udělá lepší překlad, když nedokáže tolerovat nálady jiných překladatelů. Navíc Prabhupáda neuměl ani perfektně anglicky, věřím, že taktéž hledal mnohdy slova, jak to má v angličtině napsat, proto to někdy zní tak tvrdě nebo prostě divně. Snažit se v tom hledat nějaké poselství či rady na cestu a to je přeci důležité. Pokud je člověk upřímný, Krišna ho jistě začne inspirovat. Je umění vědět, že někdo něco dělá špatně a nechat ho v tom být, tak jako že existují třeba nepřesné překlady.. ale kvůli tomu nemusím hned poukazovat či něco dokazovat. To je síla osobnosti, umět přijímat, odpouštět, mávnout rukou, ale být nad věcí. Ty slovní přestřelky, co se rozpoutaly na diskuzích, svědčí o pravém opaku, alespoň tedy u mě. Souboj, kdo víc dokáže, kdo víc vytáhne informací, citací, úprav, špatných překladů.. takhle můžete strávit klidně celý život, to je vaše věc. Nevím ale, jak dál se tím posunete ke Krišnovi, přeci jen jsou to stále jen filozofické spekulace a hádky... Haribol!

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #39 kdy: Září 06, 2012, 11:24:47 »
Barčo co jsi napsala je v mnohém pravda. Na druhou stranu je také pravda, že Prabhupáda leckdy vůči masu používal fanatickou rétoriku. V mnoha věcech si odporoval. A opravdu spousta jeho překladů je špatných. Nevím proč lidi nepoukážou, kde jsem ve své tezi udělal chybu a snaží se jen mně očenovat nebo na mně útočit. Už to samotné poukazuje nejspíš na to, že mám pravdu. Kdo si chce uctívat Prabhupádu ať to dělá. To je jeho věc. Já mám názor jaký mám a mám ho velmi opodstatněný. Samozřejmě i v ISKCONu jsou rozumní lidé, bohužel je jich velmi málo. Já s touto organizací v ČR určitě spolupracovat nebudu. V Indii jsem ochotný přistoupit na nějákou nepřímou spolupráci. Já si myslím, že je opravdu znakem fanatismu, když tě lidé napadnou (to jsem v té době rozdával časopisy pojednávající o tom, že Prabhupáda je jedíný guru pro ISKCON - což on také ve své sebestřednosti a touze po uctívání ustanovil). Možná je pravda hodně syrová, ale taková je. O ISKCONu vím fakt hodně a prošeljsem mnoha chrámy. Kolik je tam ještě ututlaných skandálů to bys nevěřila. I moji kamarádi na vysokých postech v ISKCONu v Indii jsou tím znechuceni. Vzhledem ke své pozici to ale nemohou říkat veřejně. Jo a ještě k Nikdo, spoustu veršů z Gíty Prabhupáda opsal z Rádhakrišnanovi verze Gíty. Tolik mýtů okolo Prabhupády a tolik zamlčování to určitě není dobré. Prostě jen kult osobnosti. Nelíbí se mi to. Ale samozřejmě ať si v ISKCONu praktikují co chtějí. Nicméně s kritikou musí počítat a měli by ji umět také přijímat. Vždyť oni sami kritizují kdeco a kdekoho a mnohdy neoprávněně.

barča

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #40 kdy: Září 06, 2012, 11:35:22 »
Ano, Roberte, něco se mi doneslo o špínách.. bohužel nejde jen poukázat na jednoho člověka, že je za to zodpovědný. A hlavně navíc vždy selže "lidský faktor" tedy i to, co se stalo s původním Iskconem.. pokud chtějí dnes oddaní v Iskconu patřit k původnímu Iskconu, měli by ctít myšlenky, které stály při jeho založení. Dnes mi hodně lidí spíše připadá, že se řadí k nějaké organizaci zvané Iskcon, protože je to jejich "styl".. třeba nosit sárí, tančit tance, apod.. Na některých to jde více na některých méně vidět. Je dnes těžké sdružovat se s oddanými, protože je tam velmi tenká hranice mezi tím, co je ještě bhaktijoga a co ne. Spíš vidím oddané, kteří praktikují sami doma, případně se svou rodinou, uctívají malá Božstva, obětují jídlo a drží se svých zásad. To je mnohem těžší než ve skupině, jejich vytrvalost a odhodlanost je silná, mohou podlehnout mnohem většímu tlaku a vlivům, když nejsou ve společnosti oddaných. I já to takto mám. V chrámech je toto svým způsobem jednodušší, ale jak jsi sám psal, není chrám jako chrám. Člověk musí umět rozlišovat a používat svou inteligenci. Každopádně ať se rozhodneš jakkoliv, je to tvé rozhodnutí a zvaž, jestli tě inspiruje Krišna, nebo to chceš jen ty sám. A nemysli si o mně, že já jsem člověk, který tě bude napadat nebo obviňovat, to rozhodně ne! Já podporuji všechny lidi (nejen oddané Krišny) ať dělají to, co opravdu cítí že pomůže ostatním a učiní je šťastnější. A to nejen vedení k vědomí Krišny, ale i v praktickém iluzorním světě. Ne každý dojde ihned k vysvobození a pro mě je úspěch už jen to, že někdo přijde ke mě domů, popovídáme si a zahlédne obrázky Krišny, případně se zeptá.. a pak pokračujeme v rozhovoru, co chtěl on. Žádný nátlak, žádné vnucování, a přeci to jde také, tedy aspoň mi. Hodně štěstí na tvé cestě.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #41 kdy: Září 06, 2012, 11:54:00 »
Určitě za to není zodpovědný jediný člověk. Myslím si, že když někdo přečte celou mou tezi včetně odkazů tak mu dojde jak to zhruba bylo a sám může posoudit nakolik je co čí tzv. zodpovědnost. Ve skutečnosti všechno řídí Krišna a my všichni včetně mně, včetně tebe a včetně Prabhupády jsme jen loutky. Co se týká inspirace. Všechny činy každého jsou inspirovány Krišnou. Nutit někoho k něčemu je samozřejmě naprostá hloupost.
« Poslední změna: Září 06, 2012, 15:12:20 od Kírtanananda dás »

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #42 kdy: Září 06, 2012, 14:59:03 »
Hare Krišna Roberte, je mi už docela trapné, že zde zatěžuji čtenáře pastováním emailů jako důkazů proti Tvému lživému a manipulativnímu vyjadřování, ale sám si o to říkáš tak tady to je. Ve svém příspěvku píšeš:

V tom mailu, který se mi nechce hledat a možná ho ani nemám - hm tam je otázka co považuješ za lež a co ne. Co si pamatuju tak jsi tam řekl, že ani nevím jak se jmenuji:) což já samozřejmě vím:)


Samozřejmě že to je opět úplně jinak, a věz že už mě nebaví tady s Tebou řešit, Tvé výmysly, protože jak se za chvilku dočteš nikdy jsem neřekl že „nevíš jak se jmenuješ“, ale napsal jsem Vaškovi„že si neumíš v životě ujasnit jak by jsi chtěl být oslovován“, a to mělo původ v tom, že jsi si během několika měsíců nechal říkat „ Ramananda, Ramananda Raya Dasa, bh. Robert či Robert. Pokud by Tvá paměť selhávala a tyto události si nepamatuješ, klidně Ti otisknu Tvé emaily ve kterých se takto podepisuješ.


# ------------ Původní zpráva ------------
# Od: tonda bh <tondabh@seznam.cz>
# Předmět: Fwd:Re:Fwd:Re: Fwd:Re:Fwd:Re: Stížnost
# Datum: 02.6.2007 15:05:25
# ----------------------------------------
# Hare Krisna drahy Vyaso,prijmi prosim me uctive poklony,vsechna
# slava
# SRILOVI
# PRABHUPADOVI.
#
# Po precteni Tveho dopisu,vidim ze …

…Nechci ani nebudu Ramanandovi sahati do svedomi,… Tvuj pritel Ramananda,ktery
# si ani neumi v zivote ujasnit jak by chtel byti oslovovan...


Jinak ještě pro Tondu...  Kdybys byl trochu slušnější a napsal třeba přímo mně tak by jsi se o de mne dozvěděl, že mi moji indičtí kamarádi začali říkat Ramananda a já to začal používat v Indii jelikož Robert mnoho z nich neumělo vyslovit. Vždycky mne fascinovala osoba Ramanandy Ráji a jelikož jsem bydlel v té době asi 7 km od jeho domu tak jsem se kvůli tady těmto všem věcem rozhodl používat jméno Ramananda Rája Dása, které jsem také používal a používám v Indickém ISKCONu abych měl klid od toho, že mně chtěli naverbovat k uctívání nějákého gurua...

Nevím z jakého důvodu chceš, abych Ti psal jak Ti říkají Tvoji Indičtí kamarádi, když jsi mě to říkal už asi před šesti roky. Chtělo by to udělat něco s Tvou pamětí a nebo si pro jistotu všechno piš, ale hlavně Tě žádám přestaň už s tím klevetěním už to není v módě.

Jelikož jsi nedoložil věrohodným způsobem svá lživá tvrzení, čekám na Tvou omluvu a poté můžeme pokračovati dál v debatě bez ztráty kytičky, Kírtanananda dás.
« Poslední změna: Září 06, 2012, 15:13:30 od Kírtanananda dás »
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #43 kdy: Září 06, 2012, 15:18:00 »
Dobrá omlouvám se ti Tondo, v tomto ohledu jsi měl pravdu. Beru to zpět. S oslovováním to bylo jednoduché. Žil jsem jak víš v Indii a všichni mi říkali Ramananda a na mém domě bylo napsán o Ramananda Ráya Dása kutir takže tak. Zbytek už si asi můžeš domyslet. Každopádně máš ode mne mail který jsem ti poslal a který ti může pomoci ukázat trochu jak to bylo, a že já sem v tom všem nebyl zas tak moc namočen svou vinou. Myslím tím teď tu celou ubohou komedii která se sehrála při tzv. expanzi IRM v ČR. Říkám tím úmyslně komedii, protože to dle mého ze všech stran tak bylo. Názor na to může mít každý jiný.
« Poslední změna: Září 06, 2012, 15:20:49 od Robert »

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #44 kdy: Září 06, 2012, 15:22:56 »
Jinak Tondo já tě nenutím aby jsi mi říkal Ramananda a ani si nevzpomínám, že bych tě k tomu, kdy nutil. A jelikož nucení není můj styl, tak bych se velmi divil kdybych v tom neměl pravdu ;)