Autor Téma: Duchovní život není teorie.  (Přečteno 29344 krát)

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #45 kdy: Září 06, 2012, 15:25:33 »
Každopádně, když si ty maily tak umíš zálohovat, můžeš mi to prosím přeposlat na mail ať si to můžu dnes už s odstupem přečíst celé. Díky

Nikdo

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #46 kdy: Září 06, 2012, 15:30:45 »
 :o :)

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #47 kdy: Září 07, 2012, 12:12:48 »
Hare Krišna Ramananda prabhu, pokud se Ti bude chtít, tak napiš nějaké filosofické poznatky z Indické vesnice, trochu z filozofie zemědělců, ať tady čtenáři také využijí Tvé zkušenosti z cest, díky Kírtanananda dás.

                                      P.S. Rádhe- Šyam...
« Poslední změna: Září 07, 2012, 12:16:33 od Kírtanananda dás »
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #48 kdy: Září 07, 2012, 12:35:49 »
Hare Krišna Ramananda prabhu, pokud se Ti bude chtít, tak napiš nějaké filosofické poznatky z Indické vesnice, trochu z filozofie zemědělců, ať tady čtenáři také využijí Tvé zkušenosti z cest, díky
Jen technicky doplním, že pokud možno v samostatných vláknech (kliknout na nové téma ve vybrané skupině témat), netřeba z toho tady dělat lidé a jedno-vláknovou diskuzi. Pokud stávající schéma témat nevyhovuje tak připomínky semka a přidal jsem i skupinu témat k Indii obecně.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #49 kdy: Září 07, 2012, 13:26:37 »
Dobrá napíšu, i když nevím, jestli to bude zrovna co by sis představoval. Ale každopádně si myslím, že to bude obohacující pro všechny kdo delší dobu nepobývali na indických vesnicích.

Janztrocnova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #50 kdy: Srpen 02, 2015, 12:50:54 »
To co tady provozujete je jenom hadka, jak co nejrychleji udelat z ostatnich pokud mozno co nejvetsi pitomce a bezcharakterni lidi. Ja hledam jenom pravdu a ostatni zive bytosti z hlediska jejich individualit mi nezajimaj. Moje nejoblibenejsi je Gita od Prabavanandy a Ischerwooda, protoze davaj ke Gite svoje vlastni pochopeni k nasi ceste za osvicenim, coz se schoduje s osvicenymi lidmi. Gita Gandhiho neni zdaleka tak dobra, on radu veci nechapal, tak jsem ji vyhodil do smeti. Je potreba jit daleko za hinduismus a budhismus az se jmena a pojmy ztratej a zbyde jenom ciste vedomi. Potom nejsou nejasnosti a slozitosti neni o cem premyslet a o cem mluvit. Moje vira neni zadna, jenom to zkusit, a pak vidim, jestli je to pravda nebo ne. Pravdu drzim, ostatni veci okamzite likviduju. Takzvanymi mymi nazory nejsou me vlastni, ale vice nebo mene mnou overene nazory osvicenych bytosti. V Gite Krisna rika, ze vsechny cesty pro uprimne hledace vedou k nemu. Je tedy potreba z jakyhokoliv kultu rychle ve vlastnim zajmu vycouvat a udelat z toho volnou spiritualni komunitu, kde kazdy se chce co nejrychleji vratit do absolutni reality ( Panbuh, univerzalni vedomi, ...........atd.)
Veci jsou naprosto jednoduche a po chvili neni o cem mluvit. Tondo, necekej na cloveka, otoc se dovnitr na svoje ciste vedomi a tam bud co nejdil. Kdyz jsi s Atmanem, tak nepotrebujes nic jineho a dosahl jsi nirvanu. Mluvit o Stvoriteli je zbytecne, daleko lepsi je pritomnost s Panem a absolutni ticho.  To je konec vseho, nemuzeme jit dal.  Toto je samozrejme novy zacatek. Ja to beru. Tondo, ten tvuj Stvoritel, to jsi ty, to neni oddelena bytost a ten sluzebnik tos taky ty. Jediny co je ve vesmiru je ciste vedomi ( Brahman). Doufam, ze si alespon nepatrne rozumime.


Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Duchovní život není teorie.
« Odpověď #51 kdy: Srpen 20, 2015, 20:43:51 »
Haribol Honzíku, my se jen snažíme uvádět teorii do praxe, no a to víš cesta není lehká...Kírtanananda dás
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.