Autor Téma: Vitariánství  (Přečteno 5166 krát)

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Vitariánství
« kdy: Duben 23, 2012, 22:00:26 »
Hare Krišna přátelé, nabízím k zamyšlení či praktikování další možnost ke stravování, dobrou chuť...

Vitariánství je výživový směr založený na přijímání jen tepelně neupravených potravin. Nejčastěji pouze rostlinného původu, tedy zeleniny, ovoce, ořechů, semen a naklíčeného obilí. Někteří pijí mléko, pokud možno nepasterizované, tedy ne UHT a jedí přírodní mléčné výrobky, převážně z kozího, nebo ovčího mléka. To však spíše jen v období přechodu na čistě vitariánskou stravu. Často se vitariánsky stravují v teplém ročním období i nevitariáni.

Vitariánské stránky:

:)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Vitariánství
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2012, 22:03:24 »
Hare Krišna přátelé, přidávám odkaz na recept při klíčení semínek a něco inspirace kolem klíčků. Osobně realizuji mnoho let a můžu vám říci, nejsou to jen řeči, doporučuji vyzkoušet. Kírtanananda dás.

http://www.volny.cz/m-musil/klicky.htm

:)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Nikdo

  • Host
Re:Vitariánství
« Odpověď #2 kdy: Říjen 08, 2012, 19:20:43 »
Také uvažuji, že více svůj jídelníček obohatím veganskou raw stravou tj. minimálně tepelně upravovanou, nemyslím si, že bych tak dokázal 100% své stravy, upřímně si nejsem jist ani s tou 100% veganskou, ale nechávám to otevřené a uvidím na jaké procento se dostanu.

Každopádně mám dotaz ke klíčení, zda někdo používáte některou z těchto misek:
Miska nakličovací PROVITA
Klíčící miska Bioset

Nikdo

  • Host
Re:Vitariánství
« Odpověď #3 kdy: Říjen 09, 2012, 12:27:28 »

Trocha inspirace, kuchařka z pořadu je ke koupi zde: http://www.kosmas.cz/knihy/167492/skola-zive-stravy-easy-raw-food/ (válí se tedy jak jsem zjistil i na ulozto.cz, ale odhaduji ze tam to moc legální není)

Další recepty od autorky: Sladké pro dopoledne a Zeleninové pro odpoledne

Aktualizováno: Tak jsem teďka 11.10.2012 koukal a na ulozto už to zřejmě není, ale našel jsem tam pod heslem "žívá strava" další skvosty, tak se tam také můžete podívat, ačkoliv vždy je dobré i knihy zároveň kupovat, ačkoliv je škoda, že stále v 21. století není vše možné koupit digitální.

Nikdo

  • Host
Re:Vitariánství
« Odpověď #4 kdy: Červen 04, 2013, 15:30:20 »

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vitariánství
« Odpověď #5 kdy: Červen 09, 2013, 20:20:58 »
Hare Krišna přátelé, nabízím k zamyšlení či praktikování další možnost ke stravování, dobrou chuť...

Vitariánství je výživový směr založený na přijímání jen tepelně neupravených potravin. Nejčastěji pouze rostlinného původu, tedy zeleniny, ovoce, ořechů, semen a naklíčeného obilí. Někteří pijí mléko, pokud možno nepasterizované, tedy ne UHT a jedí přírodní mléčné výrobky, převážně z kozího, nebo ovčího mléka. To však spíše jen v období přechodu na čistě vitariánskou stravu. Často se vitariánsky stravují v teplém ročním období i nevitariáni.

Haribol Kírtanánando  :)
Můj případ, ani jsem si nelámala hlavu s nějakou přípravou. Umýt a ukousnout. Jako sladkost mlsám ledový salát :) Vitariánství dávno byla je a bude moje cesta...  Však od té doby co vás navštěvuji a poznávám kouzlo vaší Kršnovy kuchyně se musím hodně kontrolovat na váze  :D :D :D