Autor Téma: Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje  (Přečteno 11057 krát)

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« Odpověď #15 kdy: Září 16, 2012, 23:08:50 »
Jsi divný, meleš nesmysly a ještě dáváš nějáká zcestná doporučení. Jsem ale velmi rád, že aspoň, že uznáváš, že nejsi guru :D Tvoje podání a vysvětlení gíty mne neuspokojilo a není ani logické. Nevím proč bych ho měl přijmout. Nové zajímavé věci se klidně rád dozvím, proti tomu nic nemám. Ale v tomto ohledu jsi úplně mimo.

Robert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« Odpověď #16 kdy: Září 16, 2012, 23:20:48 »
Gíta není manuál k následování. Gíta popisuje situaci na bojišti, duši, vesmír a jak funguje, boha, různé druhy jógy. Verše v gítě jsou různé stupně doporučení pro různé bytosti. Jestliže je tvoje úroveň chápání gíty ovládání smyslů a mysli a vzdání se tužeb spojené s karma jógou, prosím. Ale jsou mnohá jiná pochopení gíty. A mohu ti říct, že to tvoje nepatří mezi ty nejpokročilejší druhy. Přesto bude v pořádku, když to budeš následovat. Nemluv ale do něčeho čemu vůbec nerozumíš. Nechápu proč by všichni měli přijímat tvůj pohled na védské spisy a gítu, a pozici živých bytostí. Když je navíc zcela nedokonalý a plný nepřesností. Jen osoba pod vlivem falešného ega si může myslet, že ovládá mysl a smysly. Kdo je pokročilý tak ví, že Krišna jakožto Hršíkéša ovládá smysly a jakožto Anirudha mysl. Živá bytost ani nic neovládá a ani nic nekoná. Přečti si 14. kapitola a čti sanskrit a zkus si to překládat. Když nezvládneš překlad sanskritu přečti si aspoň ty verše rovnou v překladu. Pak budeš schopen pochopit více. Dokud ale nechápeš takovéto základy tak nepoučuj o gítě. Ponech si své pochopení které jsi nám sdělil ale já osobně toto pochopení považuji za velmi nízké a nezralé.

Nikdo

  • Host
Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« Odpověď #17 kdy: Září 16, 2012, 23:36:54 »
Děkuji za rady a opravdu respektuji, že tě můj názor nezajímá, což jsem tedy už řekl v předchozím příspěvku, nečekal jsem, že si z toho, že tě někdo nebere vážně, ustříkneš do kalhot :P a asi je bezpředmětné, abych zde podobně hodnotil tebe, ale drobnou reakci si neodpustím, ne že by se mi tvé hodnocení nijak dotklo, nedělám si gurovské plány a nevidím se na žádném piedestalu a tak nemám důvod se starat, co si druzí myslí a o mně povídají.

Jsem každopádně rád, že jsem na tvém seznamu hlupáků, nakonec mi tam dělá společnost i Prabhupáda a ačkoliv bych se s ním také na mnohém neshodl, tak to nebyl špatný člověk i když měl své chyby, u tebe bych si tím tak jist nebyl, ale nic mi do toho není.

Ovšem nakonec tě musím zklamat, ačkoliv jsem tě, jak slušnost velí, poděkoval za rady, tak se svých názorů kvůli tvému nesouhlasu zdržovat nebudu, ale ani nic podobného nebudu vzkazovat tobě, jdi si jakou chceš cestou.
 

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« Odpověď #18 kdy: Září 17, 2012, 16:58:23 »
"Beata est vita conveniens naturae suae," nebo-li šťastný je život shodující se s vlastní přirozeností.  ;)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Šríla Rúpa Gósvámí doporučuje
« Odpověď #19 kdy: Únor 12, 2014, 08:55:52 »
Roberte,
Kdo zlé říká, liší se od toho kdo zlé koná jen nedostatkem odvahy.Oko mé se zde zastavilo na hodně dlouho
a ani tvé chápání nezdá se by dosahovalo výšin zralosti.
Při troše empatie bys pochopil, že Nikdo tím chtěl jen říci, že On jen lísteček a vodu žádá, v tom žádný fanatismus nespatřuji. Ačkoli jsem četla Gítu jen dvakrát, je to tam vše.
Bůh vás všechny nes ve své dlani