Autor Téma: Kapka z poháru nesmrtelnosti  (Přečteno 2747 krát)

Nikdo

  • Host
Kapka z poháru nesmrtelnosti
« kdy: Listopad 08, 2012, 23:22:17 »
  • Samareš Basu - Pouť za nektarem nesmrtelnosti (z bengálštiny Dušan Zbavitel)
    Románová reportáž bengálského spisovatele (nar. 1923) líčí putování moderně vzdělaného Inda na nejnavštěvovanější a nejslavnější hinduistickou pouť, při níž věřící hinduisté na soutoku Gangy a Jumany vstupují do vod posvátnýchřek a zbavují se hříchů a strázní lidského údělu.

Zrovna jsem dočetl knihu, jinak v antikvariátech na Internetu jde sehnat. Dokument si jdu teď pustit, neb po knize může být zajímavý, neb kniha opravdu za to stojí, nesnaží se být falešně zajímavá a naopak tvrdou realitu ukazuje a rozhodně doporučuji.

Jsem všude, kde jsi ty, a starosti si nedělám, Až zavoláš, dveře se samy otevřou a já budu tančit v rytmu tvého větru.
Jedna z písní jednoho poutníka z knihy.

Nikdo

  • Host
Re:Kapka z poháru nesmrtelnosti
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2012, 00:44:29 »
Film dává hezké obrázky, jež po zmiňované knize mají mnohem vyšší informační hodnotu, ale jinak trochu mínus je, že vychází z ášramu, který si tam pro tuto akci postavil kontroverzního guru mediálně spojený s ne zrovna s guruovskými skutky, ale nechci nikoho kritizovat, každopádně to zmiňuji, aby si každý sám našel a udělal názor, pokud by se tímto směrem chtěl vydat.