Autor Téma: Moudra všelijaká  (Přečteno 28461 krát)

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #30 kdy: Červen 08, 2013, 03:47:05 »
KONFLIKT JE JAKO SRÁŽKA HVĚZD

 ;) Možná to sem nepatří...
Nedá mi se nepodělit o moudro muže, kterého jsem vnímala úplně jinak. Při pohledu na něj, jsem se vždy jen smála, a to hodně... Vlastně asi každý, kdo viděl jeho grotesky. Pohnulo se mnou zjištění, co bylo hluboko skryto za tím humorem, co si vlastně doopravdy myslel... Kolik radosti v životě měl a kolik jí rozdal...


"Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mne jen varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě. Dnes vím, že se tomu říká být pravdivý.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, jak moc druhého zahanbuje, když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není vhodná doba, ani na to není ten člověk připravený, i kdybych tím dotyčným byl já sám. Dnes vím, že se tomu říká sebeúcta.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem mně je výzvou k růstu. Dnes vím, že se tomu říká zralost.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje, je správné. Od té doby jsem mohl být klidný. Dnes vím, že se tomu říká vyrovnanost.
Když jsem začal milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce, dělám to po svém a svým vlastním tempem. Dnes vím, že se tomu říká poctivost.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, situací, a především toho, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného. Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem. Dnes však vím, že to je sebeláska.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu.Tak jsem se méně často mýlil. Dnes vím, že se tomu říká být prostý.
Když jsem skutečně miloval sám sebe, nechtěl jsem už žít dál minulostí a starat se o svou budoucnost. Teď žiji už jen v tom okamžiku, kde se koná VŠECHNO. Tak dnes prožívám každý den a říkám tomu důkladnost.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé myšlení může dělat ubohého a chorého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal jsem rozum významného partnera. Tomu spojení říkám dnes moudrost srdce.
Nemusím se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým a s ostatními, protože dokonce i hvězdy se spolu někdy srazí a vzniknou tak nové světy. Dnes vím, že to je život."

Charlie Chaplin, 16. dubna 1959

Nikdo

  • Host
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #31 kdy: Červenec 07, 2013, 00:08:23 »
Naslouchat Bohu znamená mlčet. Prázdné žvanění zatarasuje Cestu!
//autor neznámý//

Nikdo

  • Host
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #32 kdy: Červenec 26, 2013, 14:35:31 »
O probuzení

Duchovní cesta je vlastně probouzení. Většina lidí, ačkoli to netuší, spí. Narodí se ve spánku, žijí ve spánku, žení a vdávají se ve spánku, vychovávají děti ve spánku a umírají ve spánku. Nikdy se neprobudí. Nikdy nepoznají kouzlo a krásu toho, čemu říkáme lidská existence. Všichni mystikové – katoličtí, křesťanští i ti ne-křesťanští, jakkoli se jejich teologie či náboženství liší – se shodují v jednom: vše je tak, jak má být. Přestože je všechno špatně, vše je v nejlepším pořádku. Dosti podivný paradox. Je zde však jedna tragická skutečnost – většina lidí nikdy nepochopí, že vše je v nejlepším pořádku, protože spí. A mají noční můru.

Minulý rok jsem v jednom španělském televizním pořadu slyšel příběh o muži, který klepe na synovy dveře. „Kubíčku,“ volá, „vzbuď se!“

„Mně se nechce vstávat, tati,“ zkouší to syn.

Otec přitvrdí: „Vstávej, musíš přece do školy!“

„Mně se nechce do školy!“ trvá na svém syn.

„Proč ne?“ ptá se otec.

„Mám tři důvody,“ odpoví syn. „Zaprvé, protože je tam děsná nuda. Zadruhé, děti si ze mě dělají legraci. A zatřetí, nenávidím školu.“

A otec mu na to odpoví: „Tak já ti zase řeknu tři důvody, proč do školy musíš. Zaprvé, je to tvoje povinnost. Zadruhé, je ti čtyřicet pět roků. A zatřetí, jsi tam ředitelem.“

Probuďte se! Už jste dospělí. Už jste příliš velcí na to, abyste spali. Probuďte se! A přestaňte už lpět na svých hračkách.

Většina lidí tvrdí, že už chce školku opustit, ale nevěřte jim. Nevěřte jim to! Chtějí po vás jen, abyste jim spravili rozbité hračky. „Chci zpátky svou ženu. Chci zpátky svou práci. Chci zpátky svoje peníze. Chci zpátky svou pověst, svůj úspěch.“ Jen to ve skutečnosti chtějí. Chtějí zpátky své hračky. To je vše. I ten nejlepší psycholog vám to potvrdí, že lidé se ve skutečnosti vůbec nechtějí vyléčit. Hledají úlevu. Vyléčení je bolestivé.

Probuzení není nic příjemného. V posteli máte své pohodlí. Rozčílíte se, když vás někdo budí. To je důvod, proč se moudrý guru nesnaží lidi probouzet. Doufám, že se budu držet této moudrosti a ani v nej menším se vás nepokusím probudit, pakliže spíte. To rozhodně nemám v úmyslu, přestože vám čas od času říkám: „Probuďte se!“ Chci jen odvést svou práci, odtančit svůj tanec. Budete-li z něho mít užitek, výborně. Nebudete-li, škoda. Jak říkají Arabové: „Ten stejný déšť dává růst trní v mokřinách i květinám v zahradách.“

//Anthony de Mello, SJ - z knihy Bdělost//

Nikdo

  • Host
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #33 kdy: Červenec 26, 2013, 18:35:48 »
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.

//Karel Čapek//

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #34 kdy: Srpen 29, 2013, 21:49:46 »
Každý člověk může být úžasný, protože každý může něčím sloužit. Ke službě člověk nepotřebuje univerzitní titul, nemusí ani zvládat shodu podmětu s přísudkem. Jediné co potřebuje, je laskavé srdce.

Autor: Martin Luther King
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #35 kdy: Leden 15, 2014, 22:14:08 »
Kdo chtěl by nést to břímě, úpět a plahočit se životem, nemít strach z toho, co je za smrtí, z neznámé krajiny, z níž poutníci se nevracejí. To nám láme vůli – snášíme radši hrůzy, které známe, než abychom šli vstříc těm neznámým. Tak svědomí z nás dělá zbabělce a zdravá barva rozhodného činu se roznemůže zbledlou meditací, záměry velké významem a vahou se odvracejí z vytyčeného směru a neuzrají v čin.


( Hamlet)
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Kírtanananda dás

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +5/-0
  • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #36 kdy: Březen 09, 2014, 01:05:22 »
„Pravým znakem inteligence nejsou vědomosti, ale představivost.“

                                      Albert Einstein
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #37 kdy: Březen 09, 2014, 02:53:44 »
"KDYBY KAŽDÝ PROŠEL KUS CESTY TOHO DRUHÉHO, POCHOPIL BY JEHO VNITŘNÍ POCITY, NAUČIL BY SE SOUCÍTĚNÍ... PŘESTAL BY POSUZOVAT NEBO ODSUZOVAT, ALE PŘIJAL BY PRAVOU PODSTATU JEHO SKUTEČNÉ VNITŘNÍ BYTOSTI, VSTOUPIL BY DO JEHO SRDCE..."

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #38 kdy: Březen 09, 2014, 03:21:19 »
„Nejmocnější je ten člověk, který ovládl sám sebe.“
Seneca

Heduschka Ácha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Moudra všelijaká
« Odpověď #39 kdy: Březen 09, 2014, 03:31:41 »
Bůh není člvěk, proto v něm nehledej lidskou logiku. Nesnaž se ho pochopit, prostě Ho miluj...  ;)