Autor Téma: Původ cibule a česneku  (Přečteno 3663 krát)

Nikdo

  • Host
Původ cibule a česneku
« kdy: Duben 03, 2013, 12:47:39 »
Vyprávění jednoho ajurvédského lékaře o původu cibule a česneku:

Když Pán Višnu v podobě Mohiní Múrti rozdával nektar nesmrtelnosti mezi polobohy, dva démoni Ráhu a Kétu se posadili mezi ně. Pán jim omylem nalil nektar do úst, ale Měsíc a Slunce ho okamžitě informovali, že se jedná o démony.

Když se tohle Pán dozvěděl, odřezal hlavy těmto dvěma podvodníkům. Nestihli tak ještě nektar polknout, zůstal jim jen v ústech a neskončil tak v jejich žaludku, ale ukápl na zem.  Proto Ráhu a Kétu zemřeli, ale jejich hlavy zůstali na živu.

Z nektaru, který z jejich úst ukápl na zem, když jim Pán odřezal hlavy, vyrostla cibule a česnek. Proto se cibule a česnek považují za nektar, ale nenabízí se Pánovi, protože jsou to zbytky po nektaru, který se dotkl úst démonů. Přesto když se jedná o léčení nemocí tak se  tyto dvě rostliny považují za nektar, ale nepoužívají se ve službě Pánovi a Jeho oddaných.

Ajurvédský lékař dále řekl, že lidé, kteří  pravidelně užívají tyto dvě rostliny, budou mít také silné a zdravé tělo, jako mají tělo démoni, ale jejich vědomí bude stejně tak znečištěné démonickým smýšlením.
Zdroj: Převzato z facebooku.

PS: V Puránách je ten příběh trochu jinak, ale nechci kazit pointu a tak jen pro věčné zvědavce viz Encyklopedie Purán a hledejte "CANDRA VI.3" str. 171-172 a dozvíte se proč je jedna cibule červená a druhá bílá.

Nikdo

  • Host
Re:Původ cibule a česneku
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2013, 13:25:02 »
Stejně je ale pěkné ten efekt tiché pošty, podle jednoho příběhu to byl démon Sainhikéja kdo se vmísil do zástupu bohů, podle druhého to byl Ráhu syn démonky Sinhiky a tak jako tak se teprv po odseknutí hlavy z těla stal Kétu a hlava tak jako tak byla a nebo se stala Ráhuem, co se snaží pomstít Slunci a Měsíci za zradu. No a pak na facebooku už přišli rovnou démoni dva a ještě to navíc česnek odnesl, zatímco v některých puránách to maximálně schytala ta cibule, jež z nektaru a krve se zrodila.